אשרת עבודה מומחים זרים לתקופה של עד שלושה חודשים

  נוהל מומחים זרים 5.3.0041 מאפשר העסקת מומחה זר אקדמאי, בעל מומחיות ייחודית שאין בנמצא בישראל, לתקופה קצרה של עד שלושה חודשים. הליך הוצאת היתר העבודה זהה להליך של שנה, לרבות משך התהליך אשר הינו כ- 6-8 שבועות.

  אשרה זו מיועדת לחברות שזקוקות למומחים זרים לפרקי זמן קצרים יחסית. עם זאת, מאחר והארכת האשרה אפשרית רק במקרים חריגים. במידה ותקופת העסקתו של המומחה הזר צפויה לעלות על שלושה חודשים, הרי שהמלצתנו היא להנפיק אשרת עבודה ארוכה יותר מבעוד מועד.

  יש לשים לב כי היתר העובדה מונפק לתאריכי הגעה ספציפיים, כאשר המומחה הזר צריך גם לבקר בקונסוליה הישראלית לפני הגעתו לישראל. ולכן בפועל המומחה הזר ישהה בישראל תקופה של פחות משלושה חודשים, תלוי בלוחות זמני הקונסוליה, ואם המומחה הזר אסף את כל המסמכים הנדרשים מבעוד מועד.

  הבדל מהותי בין האשרות אותו חשוב לציין הוא גובה התשלום אותו יש לשלם למומחה זר במהלך העסקתו בישראל. בעוד למומחה זר המועסק בישראל מעבר לשלושה חודשים חובה לשלם משכורת זהה לכפל השכר הממוצע במשק קרי 20,278 ₪ בחודש, למומחה זר המועסק בישראל לתקופה של עד שלושה חודשים חובה לשלם שכר מינימום בלבד.

  העסקת מומחים זרים  מחייבת את המעסיק בהנפקת היתר עבודה מסוג ב/1 וכן אשרת עבודה תואמת. ההליך הינו הליך ביורוקרטי ארוך אשר מורכב ממספר שלבים. הנפקת היתר העבודה אורך כ-6 עד 8 שבועות, כאשר יש משקל משמעותי לחברה המגישה את הבקשה, המסמכים המצורפים, והפירוט הנדרש אודות הצורך במומחים הזרים בישראל. הגשת בקשה חסרה ושאינה מפורטת דיה, תוביל לעיכובים רבים באישורה, ואף לדחייתה.

  הנפקת היתר ואשרת עבודה עבור מומחים זרים כוללת מספר שלבים:

  שלב ראשוןהגשת בקשה להנפקת היתר עבודה ביחידת ההיתרים ברשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול בירושלים.

  שלב שני: הגשת בקשה להנפקת אשרת עבודה מסוג ב/1 ואשרת כניסה לישראל במשרד הפנים הרלוונטי, ושליחת האישור לקונסוליה הישראלית בחו”ל.

  שלב שלישיהנפקת אשרת עבודה בקונסוליה הישראלית במדינת המוצא של המומחה הזר (בדרך כלל מונפקת אשרת עבודה מסוג ב/1 לתקופה של חודש ימים בלבד).

  שלב רביעי: הארכת אשרת העבודה לתקופה המבוקשת עם כניסת מומחה זר לישראל בשדה התעופה, והגשת בקשה לאשרת כניסה רב פעמית במשרד הפנים הרלוונטי.

  הליכים אלו מתייחסים להליך סטנדרטי וסדור, אולם בהתאם למקרים ומדיניות שונות, עשויים השלבים בתהליך להתקצר או להתארך, כאשר בכל שלב עשויה להתקבל דרישה למסמכים, לדיווחים ולמידע רלוונטי עבור הרשות. כמו כן, מרבית ההליכים כרוכים בתשלום אגרות.

  יתכן ועבור מומחים זרים ללא השכלה אקדמאית גבוהה החברה תידרש להפקיד ערבות בנקאית בסך של 20,000 ₪ לכל עובד.

  שימו לב! עבודה בישראל ללא אשרת עבודה תקפה, הינה עבירה על החוק אשר בצידה עונשים חמורים, לרבות: קנסות כספיים גבוהים (למעלה מ – 5000 ₪ ליום עבודה), מעצר וגירוש של המומחה הזר (בעקבות כך עשויה להיפגע יכולת העסקתו של המומחה הזר במדינות אחרות), ואף הליכים פליליים נגד מנהלי החברה בישראל ובחו"ל.

  פניה למשרד עורכי דין אשר מתמחה בתחום דיני הגירה מסחרית לישראל וניוד מומחים זרים, יאפשרו למבקש האשרה להנפיק אשרת עבודה באופן מהיר ומקצועי, וכן יגדילו באופן משמעותי את הסיכוי לקבלת התוצאה הרצויה.

  מעוניין להעסיק מומחים זרים בישראל, פנה אלינו בהקדם ואנו נסייע בהוצאת האשרות המתאימות.

  RECOMMENDATIONS


   
  קידום אורגני | קידום אתרים

  דילוג לתוכן