עלייה לישראל

  כללי:

  מדינת ישראל היא מדינתו של העם היהודי. אחד עקרונות עליהם מושתת מדינת ישראל הוא העיקרון שכל יהודי זכאי לעלות לישראל. עקרון זה השתדרג ואף קיבל מעמד חוקי באמצעות חו השבות. עלייה לישראל משמעותה היא שכל יהודי בעולם יכול להגיע לישראל, מבבלי שאף אחד יוכל למנוע זאת ממנו, להתיישב בה, לקבל מעמד של עולה ולאחר מכן גם אזרחות, רק בשל היותו יהודי. חוק זה נחקק בצל מאורעות השואה שפקדו את היהודים באירופה ובשל העובדה כי ליהודים לא היה בית לאומי אליו יכלו להגיע כשהאדמה בערה תחת רגליהם באירופה. כמובן שדבר אינו דיכוטומי, בינארי, שחור ולבן, לאורך השנים חוק זה שינה את פניו ולא פעם נמנעה כניסתם של יהודים שביקשו לעשות עלייה לישראל. כך למשל במקרה של מאיר לנסקי. אולם מדובר ביוצא מן הכלל ולא הכלל. הכלל הוא חד וברור, יהודי המעוניין לעשות עלייה יתאפשר לו.     

  מי יכול לעלות לישראל

  כפי שאמרנו, כל יהודי זכאי לעלות ולהתיישב בישראל. אין הדבר נכון לאנשים שאינם יהודים. אולם חוק השבות, מכוחו זכאים היהודים לזכות זו מעורר את השאלה, מי הוא יהודי. החוק קובע במפורש כי יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה ולא המיר את דתו וכן מי שהתגייר. אלא שהחוק מרחיב את היריעה ומכיר אף במי שאביו יהודי, או שאחד מסביו או סבתותיו היה יהודי, גם אם הוא עצמו אינו יהודי, כזכאי לעלות למדינת ישראל ומאפשר גם לו לעשות עלייה, באופן זהה למי שהוא יהודי. מאחר ומדובר בזכות מפליגה המעניקה זכויות נרחבות ונדיבות בכל הקשור להשתקעות בישראל, מדינת ישראל עושה כל שבכוחה כדי למנוע "תפיסת טרמפ" על ידי שרלטנים או מתחזים.      

  עלייה לישראל:

  לכן, לא פעם אנשים אלה, אותם בעלי זיקה ליהדות, שאינם יהודים בעצמם ומעוניינים לעשות עלייה נדרשים להוכיח את זיקתם ליהדות באמצעים שונים ומשונים. כך למשל, באמצעות מסמכים שונים המעידים על יהדותו של אותו אדם להם יש לו זיקה. כך למשל, רישומים מבתי כנסת ממדינת מוצאם, כתובה, תעודות לידה, תיעוד על ברית מילה וכניסה לקהילה היהודית, עדויות על קיום מצוות שונות ועוד. על מנת להוכיח את הזיקה, נדרת לא פעם עבודת מחקר גנאולוגי, נבירה וחפירה בארכיונים, בדיקה היסטורית מעמיקה ועוד. מדובר בעבודה סזיפית, קשה ומתסכלת. על מנת להקל על עבודה זו כדאי לקבל סיוע לעלייה לישראל מבעלי מקצוע הבקיאים בתחום זה. 

   סיכום:

  משרד עוה"ד יפתח חנן ושות' הינו משרד בעל מומחיות, ניסיון וידע בכל הקשור לתחומי ההגירה למדינת ישראל בכלל, וסיוע לעלייה לישראל ויישום הוראותיו השונות והסבוכות של חוק השבות בפרט. הלכה למעשה, המשרד שם לעצמו למטרה להעניק סיוע לעלייה לישראל לכל יהודי או בעל זיקה ליהדות ולהעניק להם את השירות המיטבי על מנת שיוכלו לממש את זכותם או זכות אבותיהם ההיסטורית, לעלות לישראל.  

   


   
  קידום אורגני | קידום אתרים

  דילוג לתוכן