אשרת עבודה מומחים זרים ישראל

  למשרדנו התמחות ייחודית בליווי וסיוע משפטי לתאגידים ולחברות ישראליות וגלובליות בהליכי הנפקת היתרים ואשרות למומחים זרים (Foreign Experts) לצורך שילובם בעבודה בישראל.

  בשנים האחרונות אנו חווים  גידול משמעותי בהעסקת מומחים זרים בישראל. בין היתר נובע הגידול מגלובליזציה ומעבר של כוח עבודה מיומן בין מדינות. בנוסף, קיימת עליה ניכרת בפרויקטים ומגה פרויקטים, לאומיים ופרטיים. לעתים אותם פרוייקטים מבוצעים ע"י חברות זרות ומומחים זרים אשר מחזיקים בידע רלוונטי ייחודי לביצועו של אותו פרוייקט.

  כלל ועיקר מרבית המומחים הזרים אשר מנוידים לעבודה בישראל פועלים בתחומי התשתיות, האנרגיה, קידוחי הגז והנפט בים וביבשה, אנרגיה חלופית ירוקה, היי טק, ביו טכנולוגיה, הנדסה, תעופה, בנקאות, תקשורת וכו'.

  בין היתר המומחים הזרים עושים שימוש בטכנולוגיה וידע שאינם קיימים בישראל, או קיימים בישראל במידה מועטה. במקרים אלו העבודה מתבצעת הלכה למעשה ע"י מומחים הזרים, בעלי ידע ניסיון וכישורים נדירים.

  העסקת מומחים זרים בישראל באופן מעשי תתכן או ע"י חברה זרה או ע"י שלוחה של חברה זרה בארץ או ע"י חברה ישראלית, כאשר מגיש הבקשה להעסקת המומחים הזרים חייב להיות המעסיק בפועל אשר משלם את משכורתו של המומחה הזר.

  חוק הכניסה לישראל, חוק עובדים זרים ונוהל מומחים זרים מספר 5.3.0041 מהווים את הסמכות החוקית להעסקת מומחים זרים בארץ. העסקת מומחים זרים  מחייבת את המעסיק בהנפקת היתר עבודה מסוג ב/1 וכן אשרת עבודה תואמת. ההליך הינו הליך בירוקרטי ארוך אשר מורכב ממספר שלבים.

  לוח הזמנים להנפקת היתר ואשרת עבודה משתנה בהתאם לסוג ההיתר. משך התהליך להנפקת היתר עובדה לשנה נע בין 6-8 שבועות כאשר הדבר תלוי בחברה המגישה והעומס ביחידת ההיתרים שאמונה על הנפקת היתרי עבודה. לעומת זאת, הנפקת היתר עבודה לתקופה של עד 90 יום במסלול המקוצר, הינו עד 6 ימי עסקים, ומאפשר למעסיקים הזקוקים למומחים זרים באופן דחוף לאשר את הגעתם של המומחים הזרים לישראל בלוחות זמנים קצרים במיוחד.

  לאור האמור אנו ממליצים להיערך מבעוד מועד ולתכנן מוקדם ככל האפשר את הטיפול בנושא ההיתרים והאשרות.

  ככלל, מעסיקים רשאים להגיש בקשה להארכת היתר עבודה לשנה נוספת, אך לא יותר מתקופה מצטברת ומקסימאלית של עד 63 חודשי עבודה של המומחה הזר בישראל ברישיון עבודה ב/1. הגשת בקשה מיוחדת מעבר לתקופה של 63 חודשים אפשרית בנסיבות מיוחדת וחריגות אם הוכח כי המשך הצבתו של המומחה הזר תרומת למשק הישראלי. הגשת בקשה חריגה מחייבת הכנת בקשה מפורטת וצירוף אסמכתאות, ועל כן מומלץ להתייעץ עם משרד עורכי דין המתמחה בתחום ההגירה לישראל.

  בתקופות קצרות, כגון בקשה לתקופה של עד שלושה חודשים במסלול הרגיל, לא ניתן להגיש בקשה להארכה, אלא רק במקרים חריגים. לכן במידה וקיים חשש כי הפרויקט יתעכב מעבר ללוחות הזמנים המקוריים, הרי שהמלצתנו היא להנפיק אשרת עבודה ארוכה יותר מבעוד מועד.

  שימו לב! עבודה בישראל ללא אשרת עבודה תקפה, הינה עבירה על החוק בגינה עונשים חמורים לרבות, כנסות כספיים גבוהים (למעלה מ – 5000 ₪ ליום עבודה), מעצר וגירוש של המומחה הזר (ייפגע ביכולת העסקתו במדינות אחרות) ואף, הליכים פליליים נגד מנהלי החברה בישראל ובחו"ל.

  פניה למשרד עורכי דין אשר מתמחה בתחום דיני הגירה מסחרית לישראל וניוד מומחים זרים, יאפשרו למבקש האשרה להוציא אשרת עבודה באופן מהיר ומקצועי, וכן, יגדילו באופן משמעותי את הסיכוי לקבלת התוצאה הרצויה.

  מעוניין להעסיק מומחים זרים בישראל, פנה אלינו בהקדם ואנו נסייע בהוצאת האשרות המתאימות.

  RECOMMENDATIONS


   
  קידום אורגני | קידום אתרים

  דילוג לתוכן