קבלת היתר להעסקת עובד זר

  כל מה שרצית לדעת על קבלת היתר להעסקת עובד זר

  הנושא של קבלת היתר להעסקת עובד זר הינו מורכב וחשוב להבחין, בין המקצעות והתחומים השונים. מאמר זה יעסוק בעובדים מיומנים בתפקידים בכירים ולא בעובדי כפיים בענפים כגון, חקלאות, בניין וסיעוד. קבלת היתר להעסקת עובד זר, הינו תנאי נדרש, עבור הוצאת אשרת עבודה מסוג בי-1. התנאים עבור קבלת ההיתר משתנים בין תחומי העיסוק השונים. ללא עמידה בכל הקריטריונים הנדרשים, המעסיק יכול להיות עובר עבירה. לכן חשוב לקבל ייעוץ משפטי של מומחים לתחום ולבצע את כל ההליכים, בהתאם להוראות משרד הפנים ודיני העבודה.

  בכירים ומנהלים

  על מנת לקבל היתר העסקה לעובד זר מומחה, ממנהל השירות במשרד הפנים, הבקשה צריכה להיות עבור עובד, באחד התחומים שמדינת ישראל  אישרה בתור תחום מומחיות לצורך אשרת בי-1. היתר העסקה לעובד זר בכיר, מיועד עבור אדם בדרג ניהולי הנושא בפועל באחריות לפעילות אספקה, של שירותי החברה. קבלת היתר להעסקת עובד זר תלויה גם בהמלצתו של המנהל לסחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה. היתר עבודה לעובד זר בתחום היהלומים, יש להגיש באמצעות המפקח על היהלומים במשרד הכלכלה והתעשייה.

  אקדמיה ורפואה

  מרצים וחוקרים שאינם בעלי אזרחות ישראלית או יהודים ומגיעים ללמד באקדמיה צריכים אף הם להוציא אשרת עבודה. המוסד האקדמי בו הם יפעלו, נדרש להוציא היתר להעסקת עובד זר בעבורם. על המוסד האקדמי לצרף לבקשתו, אישור מהמל"ג שהמוסד מוכר לצורך הבקשה, כמפורט בנוהל. עבור בקשה לקבלת היתר להעסקת עובד זר בתחום הרפואה, יש לצרף המלצה של משרד הבריאות, בין אם מדובר בהעסקת רופא מומחה בבית חולים או בהשתלמות לימודית, בבית חולים אוניברסיטאי.

  ליווי משפטי בהליכי קבלת היתר להעסקת עובד זר

  כל בקשה לקבלת היתר להעסקת עובד זר צריכה להיות מלווה במסמכים הרלוונטיים ובתיעוד מקצועי, הנוגע למסגרת העבודה והתפקיד. חברת הפקות המזמינה אומן או מוזיקאי לסבב בישראל, צריכה לצרף מסמכים המעידים על כישורי המוניטין שלו, עבור קבלת היתר להעסקת עובד זר לאומן. על החברה להציג את מועדי המופעים המתוכננים, לשם מתן היתר עבודה לעובד זר עבור תקופה זו בלבד. אם אתם מחפשים ליווי משפטי עבור הפקת היתרי עבודה לבכירים, עורך דין יפתח חנן הוא הכתובת המקצועית בעבורכם. עורך דין יפתח חנן הוא מומחה בהליכי הוצאת היתר להעסקת עובד זר למומחים זרים, לצורך ביצוע עבודה בישראל ומאחוריו מאות הנפקת מאות היתרים לאורך השנים.

   


   
  קידום אורגני | קידום אתרים

  דילוג לתוכן