אשרות עבודה לישראל

  כללי:

  הקורונה הסתיימה ובעקבות זאת שנתיים של טלטלות כלכליות, תעסוקתיות ופיננסיות הגיעו לקיצן גם כן. יחד עם זאת ולמרות ההתאוששות הכלכלית, קיימות נכון להיום למעלה מ 150,000 משרות פנויות במשק שהמעסיקים והחברות אינם מצליחים לאייש. הבעיה מחמירה אף יותר שעה שמדברים על משרות מקצועיות, הינו עובדים בעלי הכשרה וכישורים, בייחוד בתחומי הטכנולוגיה וההייטק. בנסיבות אלה, מעסיקים וחברות רבים, ובייחוד חברות בעלות דריסת רגל בינלאומית פונים לייבוא עובדים ממדינות העולם. אלא שהדבר אינו כה פשוט. מי שמעוניין ל"ייבא" עובדים נדרש גם בהוצאת אשרות עבודה לישראל לאותם עובדים. 

  הכניסה לישראל:

  בהתאם לחוק הכניסה לישראל, תשי"ב (1952), כל מי שמעוניין להיכנס לישראל נדרש לעשות כן באופן מסודר ודרך שעריה הרשמיים של המדינה. במידה ומדובר באזרח ישראלי או מי שזכאי לפי חוק השבות, תש"י (1950) לעלות ולהתיישב בישראל ומעוניין בכך, הרי שאין כל בעיה ואלה רשאים (באופן כללי) להיכנס, לשהות ולעבוד בישראל ללא כל בעיה. אלא שאם מדובר באזרח זר, שאינו זכאי לעלות לישראל ולהתיישב בה או שאינו מעוניין בכל, הרי שאותו אדם נחשב כתייר ונדרש לאשרת כניסה בהתאם. קיימים מספר סוגים של אשרות ואלה אוסרות על המחזיר בהן מלעבוד בישראל בכל עבודה עבור שכר. 

  אשרות עבודה לישראל:

  קל וחומר שאזרח זר נדרש לאשרה רלוונטית ככל שהוא מעוניין להתיישב בישראל. בוודאי ובוודאי במידה ואותו אזרח זר אף מעוניין לעבוד בישראל בזמן שהותו בה ולקבל עבור עבודה זו שכר. אדם זה נדרש לאשרה מיוחדת המתירה את העבודה. לאור ייחודה של ישראל כמדינת העם היהודי, ולאור החוקים הסבוכים בקשר עם הכניסה והשהייה בישראל קיימות מספר לא מבוטל של אשרות שהייה בישראל. חלק מן האשרות הללו מאפשר לימודים או התנדבות וחלקן אף מאפשר עבודה בתמורה לשכר. במקרה כזה בו אזרח זר או חברה המעוניינת "לייבא" עובדים נדרשים להנפקת אשרות עבודה בישראל כדאי ורצוי לפנות לנותן שירותים המתמחה בהוצאת אשרות עבודה לישראל, בד"כ משרד עורכי דין הבקיאים בתחום. 

  שירותים מקצועיים להנפקת אשרות עבודה בישראל

  תפקידם של משרדים אלה המתמחים בהנפקת אשרות עבודה לישראל אינו מסתכם בפעולות טכניות בלבד, אלא ששירותיו של משרד מעין זה אמורים להיות רחבים ומקיפים. המשרד אמור לייעץ ולהמליץ על מסלול האשרה הנכון, על הסיכויים בהנפקת אישור, על סוגיות ובעיות היכולות להתערער בהתאם לנסיבות המקרה הספציפיות ועוד. הלכה למעשה ליווי מקיף ומלא לאורך כל התהליך עד להנפקת האשרה. 

  סיכום:

  משרד עוה"ד יפתח חנן ושות' הינו משרד המתמחה בתחום ההגירה והנפקת האשרות השונות לצורך כניסה, שהייה ועבודה בישראל. צוות המשרד והעומד בראשו הינם בעלי ניסיון רב שנים, מגוון ורחב בדינים אלה, עובדה המאפשרת למשרד לספק שירותים מקצועיים באופן מהיר, יעיל ובאיכות בלתי מתפשרת.  

   


   
  קידום אורגני | קידום אתרים

  דילוג לתוכן