אשרה לבני זוג חד מיניים

  במדינת ישראל קיים חוק האזרחות לו זכאים על פי חמישה תבחינים: מקום לידה, לא יהודים, חוק השבות, אישור מיוחד של משרד הפנים והתאזרחות. חוק זה מאפשר כניסה ושהייה בישראל לאזרחי המדינה. כל אדם אחר יכול להיכנס למדינת ישראל בכפוף לאשרה אשר תעניק לו מעמד של עולה, תייר או עובד לרוב.

  נוהל הטיפול במתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי

  רשות האוכלוסין וההגירה במדינת ישראל מכירה בצורך של בני זוג לקיום והגנה על תא משפחתי באשר הוא כולל במדינת ישראל. בן/בת הזוג אינם זכאים באופן אוטומטי לאזרחות ישראלית ויש לפעול על פי נוהל הטיפול במתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי של רשות האוכלוסין.

  הנוהל כפוף לחוק האזרחות סע' 7, המחוקק במדינת ישראל מכיר בבעל ואשה שאחד מהם אזרח מדינת  ישראל והשני לא, לאפשר לבן/בת הזוג לקבל אזרחות למרות שאינם מקיימים את כל התנאים של חוק האזרחות כפי שמופיע בסעיף 5(א). בני הזוג יגישו בקשה למשרד הפנים ולאחר ראיון בו יוכיחו את אמיתות ו"כשרות" נישואיהן יעברו לשלב הליך מדורג, בן/בת הזוג יקבלו מעמד של תושב ארעי בו בכל שנה תיבדק "כשרות" הנישואין של בני הזוג עד אשר לבסוף תינתן לבן/בת הזוג האזרחות.

  הערה: הבעיה מתחילה כאשר לא מדובר בבני זוג שהם גבר ואשה נשואים, אלא כאשר מדובר בידועים בציבור ומורכב יותר כאשר מדובר בבני זוג מאותו המין. ולכן תחילה נבין מי הם ידועים בציבור ומדוע יש צורך בהגדרה זו מצד רשויות החוק וכיצד היא יכולה לסייע במקרה של בני זוג חד מיניים.

  ידועים בציבור – במדינת ישראל החוק מאפשר לבני זוג להינשא רק על פי חוקי הדת היהודית ובמוסדותיה. בשל כך, יש זוגות המנועים מלהתחתן בשל הגבלות הדת כמו: חסרי דת, מאותו המין, כהן וגרושה, יהודי שנולד מגילוי עריות ו/או יחסי מין אסורים בין בני משפחה קרובים (ממזר) או מי שאביו אינו יהודי ועוד ועוד. להגדרת מנועי חיתון מתווספים גם אלו שמסיבותיהם מחליטים לא להינשא כדת משה בישראל למרות שהם יכולים.

  הפתרון לסוגיית האשרה לבני זוג חד מיניים יכולה להגיע מתחום הידועים בציבור:  הסדרת הקשר במדינה מחוץ לישראל המכירה בזוגיות החד מינית – הכרה בקשה הזה כנישואין לכל דבר, ואזי תחת הכלל של ידועים בציבור, תוגש בקשת האשרה ברשות האוכלוסין.

   


   
  קידום אורגני | קידום אתרים

  דילוג לתוכן