אישור העסקת עובד זר סיעודי

  image

   

  מדינת ישראל מעניקה אשרות לעובדים זרים בענפים שונים במשק, כאשר אחד התחומים העיקריים הוא הסיעוד. זהו תחום רחב הכולל סיוע וטיפול באוכלוסיית הקשישים הסיעודיים בארץ, אנשים שהפכו סיעודיים כתוצאה מפגיעות פיזיות ו/או נפשיות, נכי צה"ל, נפגעי פעולות טרור ועוד. חשוב לציין, כי כל אדם פרטי, גוף ציבורי או חברה הרוצים להעסיק עובד זר בסיעוד, חייבים תחילה לקבל אישור העסקה לעובד עצמו, כאשר ישנה חשיבות רבה לפעול בצורה קפדנית ומסודרת, שכן חריגה מההוראות משמעותה הסתכנות בהעסקה לא חוקית וזו עבירה פלילית. לכן, מומלץ טרם התחלת התהליך, לפנות לקבלת סיוע משפטי של עו"ד מומחה ומקצועי העוסק בכך בשוטף.

  איך מקבלים אישור העסקה לעובד זר בענף הסיעוד?

  אשרות לעובדים זרים סיעודיים הינו נושא המוסדר בחוק עובדים זרים וכן בנוהל פנימי של משרד הפנים. כך, על מנת לקבל אישור העסקה לעובד זר בתחום הסיעוד, יש לצלוח 3 שלבים עיקריים: ראשית, פנייה ליחידת ההיתרים ברשות האוכלוסין וההגירה והגשת הטפסים הדרושים לקבלת אישור העסקת עובד זר סיעודי לרבות כל המסמכים והאישורים המתחייבים. כמו כן, יש לשלם את סך האגרה השנתית הקבוע בתקנות. שנית, לאחר שניתן אישור העסקת עובד זר סיעודי, יש לפנות ללשכות הפרטיות המורשות לעסוק בהשמת העובדים ולמצוא לו מטופל סיעודי. בשלב השלישי, יש להוציא לעובד הזר אשרת עבודה דרך רשות האוכלוסין וההגירה. זוהי אשרה לפרק זמן של שנה, המיועדת רק לעבודה אצל מעסיק ספציפי. אל טופס הפנייה יש לצרף מסמכים שונים כגון כתב התחייבות למעסיק, צילום דרכון בתוקף ועוד.

  חובות המעסיק

  לצד הזכות של העסקת עובד זר סיעודי, מוטלות על המעסיק חובות שונות בהן עליו לעמוד כדי שלא יבוטל האישור הניתן לו. כך, על העובד הזר חלים חוקי העבודה של מדינת ישראל ועליו לתת לו את כל הזכויות במלואן, לספק לו מקום מגורים ראוי, לשלם לו משכורת הולמת, ביטוח לאומי וכדומה. עו"ד יפתח חנן, בעל משרד עורכי דין איכותי ומוביל בדיני הגירה אשר מתמחה בהוצאת אישור העסקת עובד זר סיעודי, אשרות למומחים זרים וכן הלאה. עו"ד יפתח חנן וצוות המשרד מעניקים ייעוץ משפטי למעסיקים וליווי שוטף לכל אורך התהליך ולאחר תחילת ההעסקה, כך שתוכלו להיות בטוחים ושקטים שאינכם חשופים לסנקציות פליליות בשל אי מילוי החוק. אנא פנו אלינו בכל סוגיה או שאלה, נשמח להעניק לכם שירות מקצועי, אישי ואמין.

   


   
  קידום אורגני | קידום אתרים

  דילוג לתוכן